Systém stravování

Děti jsou na začátku školního roku automaticky přihlášeny k celodennímu stravování.

Změnit stravování lze, pokud zákonní zástupci o tuto změnu požádají předem.
Žádost je nutno předat učitelce ve třídě, formulář žádosti je „zde“.

Změna je možná na:

• polodenní stravování,
  • nebo na pravidelné střídání polodenního a celodenního stravování *).

*)Toto pravidelné střídání je možné realizovat například:

• pravidelným střídáním týdnů (týden celodenní stravování a týden polodenní stravování),
  • pravidelnou změnou v týdnu (každé pondělí polodenní stravování, ostatní dny celodenní),
  • nebo jiným pravidelným střídáním podle specifikace v žádosti.

Odhlašování a přihlašování stravy

• Stravné se odhlašuje a přihlašuje vždy předem, telefonicky nejpozději do 13:00 hod předchozího dne.
  • Výjimkou je pondělí, kdy může být změna nahlášena od 06:00 do 07:00 a to telefonicky.
  • Při odhlašování je důležité nahlásit do MŠ jak dlouho bude dítě nepřítomno, a tudíž nebude odebírat stravu.
  • Při neodhlášení stravy, platí rodič pouze první den sníženou sazbu stravy a další neodhlášené dny se započítává stravné i s kalkulací, což činí 83,- Kč/den.
  • Na dotovanou stravu má podle zákona dítě nárok pouze v době pobytu ve škole a první den neplánované nepřítomnosti (náhlého onemocnění).
  • První den neplánované nepřítomnosti je možno vyzvednout oběd do jídlonosiče:
    • V MŠ 28.října v čase od 11:30 do 12:00 hod
    • V MŠ Glazarové a v MŠ Komenského v čase od 11:45 do 12:00 hod